Bindiği dalı keser

Hoca merhum, bir gün, bir ağaç keserken, yolcunun biri görür:
“Hey, babalık, bindiğin dalı kesme, sonra karışmam ha!” diye seslenir ama, Hoca’nın bir kulağından girer, bir kulağından çıkar; bir, bir daha indirir baltasını. Derken, dal kırılır, gelir, Hoca da boylu boyunca serlir yere. Gayri yarayı, bereyi, düşünen kim! Hemen koşar adamın arkasından:
“Yahu, sen benim düşeceğimi bildin, öleceğimi de bilirsin; gel, deyiver, Allah aşkına!” diye, adamın yakasına sarılır. Adamcağız ne desin, yakasını hocanın elinden kurtarmak için:
“Bunu bilmeyecek ne var! Şu bindiğin eşek bir yellenirse, canın ağzına gelir; bir daha yellendi mi, canın çıkar vesselam!” deyip, yürüyüverir.
Hoca, odununu yükler, evin yolunu tutar ama, eşek bu, yokuş yukarı bir eşeklik etmez mi, canı burasına gelir Hoca’nın, körolasıca, bir daha o eşekliği yapmaz mı! Hoca’nın iflahı tükenir, yıkılıverir yere. Duyup gelenler, bir iki ah, vah’tan sonra, cenazesini evine kaldıracak olurlar. Çamur, çaylak bir yerden geçerken, “Buradan mı **ürsek şuradan mı **ürsek?” diye hesap, kitap ettiklerini duyunca, Hoca, tabuttan başını uzatır:
“Vallahi, der; ben sağ iken su yoldan gelir giderdim ama, gene de siz bilirsiniz.!”
Bu Fıkra 44335 Kere Okundu.
Rastgele Fıkralar
161 kez okundu
173 kez okundu
2502 kez okundu
4532 kez okundu
167 kez okundu
5892 kez okundu
224 kez okundu
64923 kez okundu
15294 kez okundu
Rastgele Videolar
Fitness Eğitmeni Frank Medrano'nun İnsanüstü Hareketleri
1 ay 10 gün 7 saat 11 dk önce eklendi
35 kez izlendi
15 tonluk iş makinesi asma köprüden böyle geçti!
1 ay 10 gün 3 saat 4 dk önce eklendi
49 kez izlendi
İçine Michael Jackson Kaçan Taksi Şoförü
1 ay 17 gün 7 saat önce eklendi
43 kez izlendi