Bindiği dalı keser

Hoca merhum, bir gün, bir ağaç keserken, yolcunun biri görür:
“Hey, babalık, bindiğin dalı kesme, sonra karışmam ha!” diye seslenir ama, Hoca’nın bir kulağından girer, bir kulağından çıkar; bir, bir daha indirir baltasını. Derken, dal kırılır, gelir, Hoca da boylu boyunca serlir yere. Gayri yarayı, bereyi, düşünen kim! Hemen koşar adamın arkasından:
“Yahu, sen benim düşeceğimi bildin, öleceğimi de bilirsin; gel, deyiver, Allah aşkına!” diye, adamın yakasına sarılır. Adamcağız ne desin, yakasını hocanın elinden kurtarmak için:
“Bunu bilmeyecek ne var! Şu bindiğin eşek bir yellenirse, canın ağzına gelir; bir daha yellendi mi, canın çıkar vesselam!” deyip, yürüyüverir.
Hoca, odununu yükler, evin yolunu tutar ama, eşek bu, yokuş yukarı bir eşeklik etmez mi, canı burasına gelir Hoca’nın, körolasıca, bir daha o eşekliği yapmaz mı! Hoca’nın iflahı tükenir, yıkılıverir yere. Duyup gelenler, bir iki ah, vah’tan sonra, cenazesini evine kaldıracak olurlar. Çamur, çaylak bir yerden geçerken, “Buradan mı **ürsek şuradan mı **ürsek?” diye hesap, kitap ettiklerini duyunca, Hoca, tabuttan başını uzatır:
“Vallahi, der; ben sağ iken su yoldan gelir giderdim ama, gene de siz bilirsiniz.!”
Bu Fıkra 50818 Kere Okundu.
Rastgele Fıkralar
54907 kez okundu
390 kez okundu
3853 kez okundu
404 kez okundu
368 kez okundu
33840 kez okundu
350 kez okundu
Rastgele Videolar
Herkesin Hayatını Bilen İnanılmaz Adam!
2 yıl 6 ay 12 gün 20 dk önce eklendi
695 kez izlendi
Uyuyan Bebeğe Gangnam Style Dinletilirse Ne Olur?
2 yıl 6 ay 19 gün 14 dk önce eklendi
1022 kez izlendi
Esnemenin Gücünü Hafife Almayın!
2 yıl 6 ay 12 gün 32 dk önce eklendi
815 kez izlendi