Bindiği dalı keser

Hoca merhum, bir gün, bir ağaç keserken, yolcunun biri görür:
“Hey, babalık, bindiğin dalı kesme, sonra karışmam ha!” diye seslenir ama, Hoca’nın bir kulağından girer, bir kulağından çıkar; bir, bir daha indirir baltasını. Derken, dal kırılır, gelir, Hoca da boylu boyunca serlir yere. Gayri yarayı, bereyi, düşünen kim! Hemen koşar adamın arkasından:
“Yahu, sen benim düşeceğimi bildin, öleceğimi de bilirsin; gel, deyiver, Allah aşkına!” diye, adamın yakasına sarılır. Adamcağız ne desin, yakasını hocanın elinden kurtarmak için:
“Bunu bilmeyecek ne var! Şu bindiğin eşek bir yellenirse, canın ağzına gelir; bir daha yellendi mi, canın çıkar vesselam!” deyip, yürüyüverir.
Hoca, odununu yükler, evin yolunu tutar ama, eşek bu, yokuş yukarı bir eşeklik etmez mi, canı burasına gelir Hoca’nın, körolasıca, bir daha o eşekliği yapmaz mı! Hoca’nın iflahı tükenir, yıkılıverir yere. Duyup gelenler, bir iki ah, vah’tan sonra, cenazesini evine kaldıracak olurlar. Çamur, çaylak bir yerden geçerken, “Buradan mı **ürsek şuradan mı **ürsek?” diye hesap, kitap ettiklerini duyunca, Hoca, tabuttan başını uzatır:
“Vallahi, der; ben sağ iken su yoldan gelir giderdim ama, gene de siz bilirsiniz.!”
Bu Fıkra 48108 Kere Okundu.
Rastgele Fıkralar
260 kez okundu
2473 kez okundu
285 kez okundu
228 kez okundu
3095 kez okundu
259 kez okundu
394 kez okundu
269 kez okundu
3964 kez okundu
244 kez okundu
Rastgele Videolar
Köpeğin şaşkınlığı görülmeye değer..
1 yıl 5 ay 16 gün önce eklendi
365 kez izlendi
Kağıttan İnanılmaz Akordiyon Heykel
1 yıl 5 ay 16 gün 10 dk önce eklendi
634 kez izlendi
Rize'de Kaliforniya Deniz Aslanı İle Duygusal Anlar
1 yıl 5 ay 22 gün 19 dk önce eklendi
369 kez izlendi