Bindiği dalı keser

Hoca merhum, bir gün, bir ağaç keserken, yolcunun biri görür:
“Hey, babalık, bindiğin dalı kesme, sonra karışmam ha!” diye seslenir ama, Hoca’nın bir kulağından girer, bir kulağından çıkar; bir, bir daha indirir baltasını. Derken, dal kırılır, gelir, Hoca da boylu boyunca serlir yere. Gayri yarayı, bereyi, düşünen kim! Hemen koşar adamın arkasından:
“Yahu, sen benim düşeceğimi bildin, öleceğimi de bilirsin; gel, deyiver, Allah aşkına!” diye, adamın yakasına sarılır. Adamcağız ne desin, yakasını hocanın elinden kurtarmak için:
“Bunu bilmeyecek ne var! Şu bindiğin eşek bir yellenirse, canın ağzına gelir; bir daha yellendi mi, canın çıkar vesselam!” deyip, yürüyüverir.
Hoca, odununu yükler, evin yolunu tutar ama, eşek bu, yokuş yukarı bir eşeklik etmez mi, canı burasına gelir Hoca’nın, körolasıca, bir daha o eşekliği yapmaz mı! Hoca’nın iflahı tükenir, yıkılıverir yere. Duyup gelenler, bir iki ah, vah’tan sonra, cenazesini evine kaldıracak olurlar. Çamur, çaylak bir yerden geçerken, “Buradan mı **ürsek şuradan mı **ürsek?” diye hesap, kitap ettiklerini duyunca, Hoca, tabuttan başını uzatır:
“Vallahi, der; ben sağ iken su yoldan gelir giderdim ama, gene de siz bilirsiniz.!”
Bu Fıkra 47456 Kere Okundu.
Rastgele Fıkralar
5872 kez okundu
2930 kez okundu
309 kez okundu
5350 kez okundu
236 kez okundu
3669 kez okundu
13723 kez okundu
285 kez okundu
234 kez okundu
341 kez okundu
Rastgele Videolar
Karate Müsabakalarında Görülmemiş Bir Olay!
1 yıl 1 ay 13 gün önce eklendi
375 kez izlendi
Önce Dalga Geçtiler Ama Sonra.. İnanılmaz
1 yıl 1 ay 19 gün 9 dk önce eklendi
408 kez izlendi
İsim Sırasına Göre Yemek Yiyen Köpekler
1 yıl 1 ay 7 gün önce eklendi
542 kez izlendi